Üdvözölte a kormány zöldség és gyümölcs áfájának csökkentésére vonatkozó terveit a Délalföldi Kertészek Szövetkezete (DélkerTÉSZ). Reményeik szerint a zöldségek és gyümölcsök 27 százalékos áfája már július 1-től 5 százalékra csökkenhet – mondta a szövetkezet elnök-ügyvezetője sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
Nagypéter Sándor kiemelte, a zöldség-gyümölcs ágazat fehérítése szempontjából elengedhetetlen az áfacsökkentés, hatására „levegőhöz jut az ágazat„. Szerinte az áfacsökkentés már rövid távon is biztosan meg fog jelenni a fogyasztói árak csökkenésében.
Az áfacsökkentés egyet jelent azzal, hogy a paradicsomra és paprikára most érvényben lévő árréstopot ki kell vezetni – tette hozzá.
